Dažnai nuvertinamos, dažnai nesuprantamos, bet vis dažniau atkeliaujančios į mūsų namus.

Šį kartą apie Cadel koncerno krosnelę Cristal Plus 9.

Krosnelės nominali galia yra 8.5kW, o minimali galia 2.5kW

Tokios, krosnelės užtenka apie 90m2 šildomo būsto ploto (su prastesne šilumine izoliacija).

Bunkeriukas, į kurį supilate medienos granules, savyje talpina 17kg medienos granulių. Todėl, šios talpos užteks nuo 8 iki 29h (priklausomai kokia galia veiks krosnelė)

Krosnelėje įrengtas patalpos termostatas. Todėl, galėsite nustatyti norimą patalpos temperatūrą iki kurios bus šildomos patalpos.

Įrengtas automatinis kuro užkūrimas – nebereikės rūpintis užkūrimu rankiniu būdu.

Veikimo principas:

Supilate granules į krosnelėje įrengtą bunkeriuką, paspaudžiate įjungti ir stebite kaip krosnelė paduoda kurą į degimo kamerą. Užsikuria kuras, pradeda Jus džiuginti liespna degimo kameroje ir po kurio laiko švelniai įsijungia pūtimo ventiliatorius, kuris greičiau paskirsto šilumą į patalpas.

Taip pat, krosnelėje yra atvamzdis prie kurio prijungus ortakį, galėsite ‘nugabenti’ ir dalį šilumos į kitą patalpą ar antrą aukštą Papildomas ventiliatorius jau krosnelės viduje, nebereikia įsigyti atskirai ir montuoti.

Šildymosi kąštai:

Medienos granulės, kaip ir medienos briketai, gaminamos iš medienos pjuvenų ir jas suspaudžiant.

Medienos briketai yra kiek pigesni už medienos granules. Tačiau, dėl tikslaus kuro dozavimo, tinkamo deguonies kiekio (kitaip tariant efektyvesnio sudeginimo ir šilumos gavimo) – drąsiai galime dėti lygybės ženklą tarp šių dviejų kurų.

Na ir žinoma, viena įkrova briketų Jums nedegs iki 29h 🙂