Granuliniai katilai

Gyvename tokioje klimato zonoje, kurioje besikeičiantys metų laikai mums reiškia ne tik temperatūros pasikeitimus, bet ir priverčia susimąstyti apie namų jaukumą ir šilumą. Kiekvieną rudenį individualių namų savininkai sus pasirūpinti savo namų šildymu.

Vyrauja nuomonė, kad gyvenant nuosavame name šaltuoju metų laiku esi visiškai pririštas prie savo būsto. Paspaudus didesniam šaltukui namus reikia kūrenti bent keletą kartų per dieną, todėl gali pamiršti apie savaitgalinę išvyką ar atostogas užsienyje, nes namas reikalauja nuolatinės priežiūros. Tačiau nuolat tobulėjančios technologijos daro įtaką ir šildymo įrangai, todėl tokią nuomonę jau galima laikyti atgyvenusia.

Į rinką įžengus granuliniams katilams, šildymas kietu kuru ar elektra daug kur buvo išstumtas visiems laikams. Granuliniai katilai vienareikšmiškai laikomi puikia investicija, kuri atsiperka ganėtinai greitai ir kartu užtikrina patogesnį bei švaresnį būdą šildytis namus.

Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo medžio drožlių briketai ir medienos granulės. Todėl granulinis šildymas žymiai patogesnis ir modernesnis pasirinkimas. Medžio drožlių briketai ir granulės dega taip pat ilgai ar net ilgiau nei malkos ir suteikia daug šilumos bei komforto.

Granulinis šildymas pasirenkamas dėl to, kad taip šildytis ne tik labai patogu, bet ir paprasta! Nuolat stengiatės tobulėti? Tuomet metas išbandyti pažangią šildymo sistemą. Vienas iš pagrindinių granulinio šildymo privalumų pajuntamas jau pačią pirmą granulinio katilo naudojimo dieną. Įsigijus granulinį katilą galima pamiršti apie sunkių malkų nešiojimą ir kapojimą, anglių suodžius, nuolatinę netvarką katilinėje ir t. t. Pasirinkus granulinį katilą Jums nebereikės net pirštinių! Teliks tik užpildyti granulių talpyką ir galėsite mėgautis šiluma be jokių rūpesčių!

Įsirengiantys naujus namus turi nuspręsti, kokį šildymo būdą pasirinkti. Žinoma, pasirinkimą lemia daug faktorių. Bene dažniausi faktoriai yra kaina ir patogumas. Kainos atžvilgiu pigiausias variantas – kieto kuro katilas. Naujos kartos kieto kuro katilai yra žymiai pažangesni ir patikimesni už senuosius. Jie patvarūs, kompaktiški, tačiau esant minusinei temperatūrai tokį katilą kūrenti reikia nuolatos, o tai reiškia, kad Jums teks nuolatos būti namuose tam, kad būtų palaikoma pastovi temperatūra. Kiekvieną rytą, dieną ir vakarą kieto kuro katilą Jums reikės papildyti malkomis arba anglimi.
Daug pažangesnis pasirinkimas, suteikiantis žymiai daugiau laisvės – granulinis katilas. Tai automatinis katilas, užpildomas medienos granulėmis, kurios į katilą patenka būtent tada, kai Jūs norite, todėl net ir nebūnant namuose palaikoma pastovi temperatūra. Granuliniai katilai suteikia didesnį komfortą nesvarbu kur gyvenate, ar atokiame namelyje miške, ar miesto centre.

Granuliniai katilai – šiuolaikinio žmogaus pasirinkimas. Investuoti į pažangią granulinio namų šildymo sistemą apsimoka, nes tai ne tik pigu, bet ir ekonomiška. Pažangi šildymo technika genda mažiau, o tarnauja ilgiau. Dabar dauguma įsirengiančių šildymo sistemą naujuose namuose arba atnaujindami senąją, renkasi granulinį katilą dėl prieinamos kainos, paprasto naudojimosi ir patogumo. Kūrenimas granulėmis yra bene optimaliausias pasirinkimas, nes granulinio katilo ir medienos granulių kaina prieinama beveik visiems. Žinoma, patogiausia namus šildyti elektra, tačiau Lietuvoje ji kainuoja per brangiai, kad ją būtų galima naudoti namų apšildymui, todėl populiariausias pasirinkimas Lietuvoje – šildymas medienos granulėmis.

Skeptikai, teigiantys, kad kūrenti medienos granulėmis brangu, įsigyję granulinį katilą tikrai nustebs, nes granuliniai katilai yra ne tik patogūs, bet ir ekonomiški, todėl kūrenimas medienos granulėmis tikrai neatsieis brangiau nei kūrenimas kietu kuru (malkomis ir anglimi).

Nedrįstantys pereiti prie kūrenimo granulėmis, gali rinktis kombinuotą kūrenimo būdą kietu kuru ir medienos granulėmis. Tam skirti kombinuoti granuliniai katilai. Kombinuoti katilai skirti kūrenti ne tik medienos granulėmis, bet ir malkomis ar stambia bei smulkia anglimi. Pasirinkę kombinuotą katilą turėsite visišką laisvę rinktis kuro tipą. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie turi galimybę kūrenti medienos atliekas, likusias nuo gamybinio proceso ar nuosavo miško valymo, pasiliekant galimybę bet kada išvykti ilgesniam laikui kūrenant medienos granules tame pačiame kombinuotame katile. Žinoma, geriausia apsispręsti kokiu kuru kūrensite katilą ir pasirinkti nekombinuotą, o kietojo kuro arba granulinį katilą. Taip išvengsite dažno katilo valymo ir užsikimšimo, nes visgi vienas katilas negali būti idealiai pritaikymas įvairaus tipo kurui.

Granuliniai katilai kūrenami medžio granulėmis leis užmiršti apie pastato šildymą net ir šalčiausiomis dienomis. Granuliniai katilai kombinuoti su įvairaus dydžio talpomis, kurios užpildomos granulėmis. Katilo valdymo sistema leidžia nustatyti norimą šilumą ir automatiškai reguliuoja granulių patekimą į katilą garantuojant stabilią temperatūrą ilgą laiką be jokios papildomos kontrolės ir priežiūros.

Visi granuliniai katilai

2,899.003,309.00
Rated 5.00 out of 5
Iš tiesų automatinis katilas * 5 klasė  * Automatinis šilumokaičio valymas * Degiklio ardelių judinimas * Rotacinis užraktas * Nerūdijančio plieno degiklis (vidinės sienelės 8mm) ir ketaus ardelės * Lietimui jautrus valdymo skydelis
3,059.003,911.00
Rated 5.00 out of 5
5 klasė 
5 klasė * Kondensacinis *Nerūdyjančio plieno šilumokaitis *Nerūdyjančio plieno degiklis *Nusiplaunantis šilumokaitis *Mechaniniu būdu nusivalantis degiklis *Lambda zondas *Žemos temperatūros veikimas, net nuo 25C *Į katilą gali grįžti 5C *Labai aukštas naudingumas
PRIEDAI: automatinis šilumokaičio valymas; hidraulinis mazgas, lambda zondas. PRIVALUMAI: 5 klasė  * Automatinis šilumokaičio valymas * Mechaniniu būdu automatiškai nusivalantis degiklis * Lambda zondas * Rotacinis užraktas * Nerūdijančio plieno degiklis (vidinės sienelės 8mm) ir ketaus ardelės * Lietimui jautrus valdymo skydelis * Kompaktiška konstrukcija * Rauschert, Belimo, DAB, ABM ir kiti aukštos klasės komponentai
*Šilumokaitis nusivalo su svirtele išorėje *Degiklis pats gramdos automatiniu būdu *Naudojama dūmsiurbė *Įmontuotas 100ltr bunkeris * 5 emisijų klasė *Valdo pavaras ir akumuliacinę talpą
PRIEDAI: automatinis šilumokaičio valymas; hidraulinis mazgas, lambda zondas. PRIVALUMAI: * Automatinis šilumokaičio valymas * Mechaniniu būdu automatiškai nusivalantis degiklis * Lambda zondas * Hidraulinis mazgas * Rotacinis užraktas * Nerūdijančio plieno degiklis (vidinės sienelės 8mm) ir ketaus ardelės * Lietimui jautrus valdymo skydelis * Kompaktiška konstrukcija * Rauschert, Belimo, DAB, ABM ir kiti aukštos klasės komponentai
2,460.003,040.00
3,450.004,350.00
PRIEDAI: automatinis šilumokaičio valymas; hidraulinis mazgas, lambda zondas. PRIVALUMAI: * 5 klasė  * Automatinis šilumokaičio valymas * Mechaniniu būdu automatiškai nusivalantis degiklis * Rotacinis užraktas * Nerūdijančio plieno degiklis (vidinės sienelės 8mm) ir ketaus ardelės * Lietimui jautrus valdymo skydelis * Kompaktiška konstrukcija * Rauschert, Belimo, DAB, ABM ir kiti aukštos klasės komponentai
5,150.005,300.00
PRIEDAI: automatinis šilumokaičio valymas; hidraulinis mazgas, lambda zondas. PRIVALUMAI: * Automatinis šilumokaičio valymas * Mechaniniu būdu automatiškai nusivalantis degiklis * Lambda zondas * Hidraulinis mazgas * Rotacinis užraktas * Nerūdijančio plieno degiklis (vidinės sienelės 8mm) ir ketaus ardelės * Lietimui jautrus valdymo skydelis * Kompaktiška konstrukcija * Rauschert, Belimo, DAB, ABM ir kiti aukštos klasės komponentai