Paskelbta Pakomentuoti

Mitai apie granulinius katilus

Mitai apie granulinius katilus

Ilgametė darbo patirtis parodė, jog kai kurie žmonės yra linkę tikėti tam tikrais mitais apie granulinius katilus. Siekdami apsaugoti pirkėjus nuo neteisingos informacijos, pateiksime didžiausius mitus apie granulinius katilus, kurie tik labai išimtinais atvejais gali būti teisingi.

Pirmas mitas

Granuliniame katile turi būti kuo didesnis vandens kiekis, tuomet katilas dirba tolygiai ir budi ilgą laiką.

Katiluose su didesniu vandens kiekiu sunaudojama daugiau energijos. Tokiu atveju, norint prišildyti katilo talpoje esantį vandenį, patiriami dideli energijos nuostoliai į aplinką.

Šiuolaikiniuose granuliniuose katiluose vandens kiekis gali būti ir 14, ir 34 litrai, tai neturi jokios įtakos – katilai nėra inertiški, todėl neperkaista.

Antras mitas

Nesvarbu, kad Jūsų energetinis galios poreikis patalpoms yra iki 10kW, pirkite 20kW galios katilą – jis mažina galią.

Dauguma granulinių katilų turi galios moduliacijas, tai reiškia, jog dar prieš pasiekiant užduotą temperatūrą katile, pradedamas mažinti kuro ir deguonies kiekis, taip gaunant mažesnę katilo galią. Kuomet katilai veikia ne nominalia galia, jų naudingumo koeficientas mažėja, tad pasirinkus per didelės galios katilą, teks nusiteikti, jog visą laiką katilai veiks mažesniu naudingumo koeficientu.

Trečias mitas

Granuliniams katilams nereikia kamino traukos reguliatoriaus.

Per katilo šilumokaitį, kur dūmų temperatūra atiduodama į katilo vandenį, dūmai turi judėti tam tikru greičiu (priklausomai nuo katilo gamintojo), tuomet priartėjama prie gamintojo deklaruojamo katilo naudingumo koeficiento. Kai dūmai per katilo šilumokaitį juda didesniu greičiu (tarkime, padidėja trauka kamine ar atsiranda vėjo gūsis), jie nespėja taip atšalti, todėl daugiau šilumos lieka ne katile, bet iškeliauja į kaminą.

Tie, kurie neturi įsirengę traukos reguliatoriaus, turės taikytis su didesnėmis kuro sąnaudomis.

Ketvirtas mitas

Skaičiuojant granulinio katilo galią, būtina pridėti ir vandens šildytuvo (boilerio) galingumą (4kW, 7kW, 20kW ir pan.)

Jeigu Jūs nuomojate kaimo turizmo sodybą, kur vienu metu gali praustis 5 ar 10 (o gal ir daugiau) žmonių, tuomet šis teiginys Jums tinka (tam netgi gaminami specialūs vandens šildytuvai, kur montuojami 40kW ir galingesni šilumokaičiai).

Tačiau, jeigu statote vandens šildytuvą, kuris turės patenkinti standartinius buitinius poreikius, tuomet šis teiginys Jums netinka.

Paprastas pavyzdys:

Jeigu šiuo metu naudojatės vandens šildytuvu, jame įmontuotas 2kW galios elektrinis tenas ir tikėtina, jog Jums tikrai pakanka karšto vandens. Net ir gavus sąskaitą už elektrą, joje parašyta suma yra 100 eurų (o tai yra išties daug), Jūsų valandinis poreikis išlieka tik apie 1kWh (apytiksliai per mėnesį sunaudojama 10-13m3 karšto vandens). Padauginus šį skaičių iš minėto mite galingumo, gausite kiek m3 karšto vandens galėtų Jums paruošti katilas (40-50m3,70-91m3 ir t.t.).

Penktas mitas

Automatinio šilumokaičio valymo granuliniam katilui galima ir atsisakyti, kadangi įrenginys visai nereikalauja priežiūros.

Šį mitą dažniausiai naudoja tie atstovai, kurie neturi savo pasiūloje katilų su automatiniu ar bent rankenėle valdomų (kuomet pajudinama rankenėlė katilo išorėje) šilumokaičių. Priklausomai nuo kuro arba nuo kuro degimo kokybės šilumokaitis pasidengia suodžiais. Šie suodžiai sumažina šilumokaičio galimybę iš dūmų pasisavinti šilumą. Jeigu šilumokaitis nevalomas, jame ir toliau kaupiasi suodžiai. Būtent dėl šios priežasties katile įmontuotas tiek rankenėlės principu veikiantis, tiek automatinis šilumokaičio valymas. Tai pagerina ne tik katilo naudingumo koeficientą, bet ir palengvina jo priežiūrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *